مودیان مالیاتی ضروري است اگاهي خود را نسبت به مقررات مالياتي ارتقا دهند

ارسال شده در: اخبار اصناف, دسته‌بندی نشده | ۰

به گزارش روابط عمومي اتاق اصناف شهرستان شميرانات، طاهرمحمدي رييس اتاق اصناف شهرستان اظهار داشت:
با توجه به اصلاح قانون مالياتهاي مستقيم در مورخ ۹۵/۴/۳۱ و لغو بندهاي الف، ب و ج ماده ۹۵۵ و تقسيم بندي جديد براساس گروههاي درآمدي بر مبناي فروش کالا و خدمات لازم است اطلاع رساني کافي به موديان مالياتي صورت گيرد.
طاهرمحمدي افزود : با توجه به اصلاحيه جديد قانون مالياتها و تقسيم بندي مشاغل براساس فروش کالا و ارائه خدمات و همچنين تقسيم بندي در سه گروه درآمدي، موديان مالياتي مي بايست بيش از پيش براي ارتقا و بروز رساني آگاهي خود نسبت به مقررات تلاش نمايند تا با اجراي صحيح تکاليف قانوني مشمول جرائم مقرر نگردند.
وي همچنين اظهار داشت: در اين راستا و به منظور اطلاع از چگونگي تنظيم اظهار نامه مالياتي و مقررات جديد ؛کارگاههاي آموزشي از سوي اتاق اصناف برگزار خواهد شد و اصناف محترم جهت ثبت نام مي توانند با اتحاديه هاي مربوطه تماس بگيرند .
رييس اتاق اصناف شهرستان شميرانات در پايان گفت : اطلاع از گروه بندي جديد حائز اهميت است و اصناف بايد از مشخصات و چگونگي قرار گرفتن در اين گروهها اطلاع کافي داشته باشند تا در تعيين گروه خود دچار اشتباه نشوند.
وي ابراز اميدواري کرد با همکاري کميسيون ماليات اتاق اصناف و برگزاري کارگاههاي آموزشي در سال جاري در خصوص اطلاع رساني به موقع به اصناف محترم بتوانيم گامي موثر در جهت بالا بردن سطح آگاهي اصناف از مقررات جديد مالياتي برداريم