شروع به کار اصناف مشروط به ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت

ارسال شده در: اخبار اتحادیه, دسته‌بندی نشده | ۰

 

اطلاعیه مهم – فوری اتاق اصناف ایران بدین شرح منتشر شد:

«بر اساس اطلاعیه شماره چهار کمیته اطلاع رسانی ستادملی مقابله با کرونا، شروع به کار اصناف مشروط به ثبت نام  در سامانه Salamat.gov.ir و تعهد التزام به اجرای ضوابط سلامت مقابله با کرونا است.

*اصناف درصورت تمایل می‌توانند با ثبت نام و اخذ تعهد برای اجرای دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا در طرح فاصله‌گذاری  هوشمند شروع به کار نمایند.

در این اطلاعیه از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری قدردانی و تاکید براستمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راهکار کنترل همه گیری بیماری کرونا  گردیده است.

 *درصورت تمایل اصناف، آغاز به کار مشاغل «غیر پر خطر » مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران ذکر گردیده و موارد ذیل به اطلاع عموم می‌رسد:

۱. برای شروع فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند، کلیه واحدهای صنفی از صبح جمعه مورخ ۲۲/۰۱/۱۳۹۹ می‌توانند در سامانه  salamat.gov.ir بمنظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان و تایید تعهدنامه بصورت الکترونیکی برای التزام به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا ثبت نام نمایند.

۲.اصناف پس از  تایید تعهدنامه، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا  بصورت الکترونیکی- اخذ کد بهداشتی از طریق سامانه salamat.gov.ir و نصب در واحد صنفی می توانند به فعالیت شروع نمایند.

۳. دستورالعمل‌های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا در سامانه: http://markazsalamat.behdasht.gov.ir دسترس عموم اصناف و مردم می‌باشد.

۴. تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاه‌های ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ گردیده که در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.

 ۵.یاداوری می گردد کلیه واحدهای تولید در بخش‌های مختلف صنف، صنعت، توزیعی و خدمات فنی که برای تامین مایحتاج عمومی و نیاز ضروری مردم ازجمله  مواد غذایی، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از بدو شروع بحران بیماری کرونا در حال خدمات رسانی به مردم بوده اند کماکان در چارچوب دستورالعمل  بهداشتی ابلاغی مجاز به فعالیت دراین حوزه ها می باشند.

۶.فعالیت های صنفی که از بدو شروع بحران بیماری کرونا بدلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحدها فعالیت‌های پرخطر اعلام و  تعطیل شده‌اند تا اعلام عادی شدن شرایط   از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام می گردد.

۷.براساس اعلام وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی فعالیت‌های پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، رستوران‌ها، تالار پذیرایی و سالن مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم نت، قهوه‌خانه‌ها،چایخانه‌ها و تریا، اماکن اقامتی، هتل‌ها، استخر، سونا و ماساژ، پاساژها، مجتمع‌های تجاری و بازارهای مسقف و باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی – سینما‌ها -جشنواره‌ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی  می‌باشند.